Bristol Pub Table
The Bristol Pub Table is rendered in high quality, low-maintenance aluminum with a transitional design that will stand the test of time. This Pub Table features a slatted table top, and curved channel legs.
Product Details
| Fully welded, scratch-resistant powder-coated aluminum frame in Satin White finish | Yes |
|---|---|
| Commercial Quality Construction | Yes |
| Dimensions | 32″ Round x H42″ |
| Weight | 24 lbs. |
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.89 × 31.89 × 42 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Transitional |
| Collection | Bristol |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bristol Chaise | Stocked kit
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 26 × 34 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Cream |
| Collection | Bristol |
| Features | Fabric |
Bristol Double Chaise | Stocked kit
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 52 × 34 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Cream |
| Collection | Bristol |
| Features | Fabric |
CUSTOM KIT for Bristol Double Chaise
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 52 × 34 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Transitional |
| Collection | Bristol |
| Features | Fabric |
Bristol Dining Swivel Rocker | Frame SKU
CUSTOM KIT for Bristol Chaise
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 26 × 34 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Transitional |
| Collection | Bristol |
| Features | Fabric |
Bristol Ottoman | Frame SKU
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 16 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Cream |
| Collection | Bristol |
| Features | Fabric |
CUSTOM KIT for Bristol Dining Swivel Rocker
Bristol Dining Chair | Stocked kit
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 36 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Collection | Bristol |
| Features | Fabric |
CUSTOM KIT for Bristol Counterstool
Miramar Outdoor Side Table
Tambora Outdoor Cocktail Table
Trevi XL 70×32″ Rectangular Fire Pit
| Dimensions | 32 × 70 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Rustic |
Rochelle Outdoor Console Table
| Dimensions | 17 × 68 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered Teak |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Storage |
Tambora Outdoor Accent Table
Sausalito Outdoor Accent Table
Danson Outdoor End Table
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 22.25 × 22.25 in |
| Color | Beige, Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shape | Round |
| Series Features | Millennium cushioned swivel lounge chair. Resin wicker hand woven on a powder coated aluminum frame. Beige Nuvella premium fabric. Table has an aluminum top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bari C Table
| Dimensions | 18.25 × 12.75 × 21.25 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Rustic |
Miramar Outdoor Cocktail Table
Grenada Outdoor Accent Table
Bristol Outdoor Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!



Reviews
There are no reviews yet.