Sabbia End Table
Informed by mid-century design, Sabbia End Table incorporates the best of classic proportions with modern materials. Inspired by the subtle tones of natural stone, this piece is rendered in a satin white aluminum.
Product Details
| Dimensions | L21″ x W19″ x H18″ |
|---|---|
| Weight | 10 lbs. |
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 19 × 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Sabbia |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sabbia Counterstool in Echo Ash, No Welt
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 19.5 × 37 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Detail Color | Beige |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Sabbia |
| Features | Fabric |
Sabbia Ottoman in Echo Ash, No Welt
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 26.57 × 16 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Beige |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Sabbia |
| Features | Fabric |
Sabbia Club Chair in Echo Ash, No Welt
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 26.5 × 30 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Cream |
| Detail Color | Beige |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Sabbia |
| Features | Fabric |
Sabbia Loveseat in Echo Ash, No Welt
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 61.42 × 30 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Cream |
| Detail Color | Beige |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Sabbia |
| Features | Fabric |
CUSTOM KIT for Sabbia Ottoman
Sabbia Dining Chair in Echo Ash, No Welt
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 22.63 × 32 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Cream |
| Detail Color | Beige |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Sabbia |
| Features | Fabric |
CUSTOM KIT for Sabbia Loveseat
CUSTOM KIT for Sabbia Sofa
Bari Coffee Table
| Dimensions | 32 × 60 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Transitional |
Maya Outdoor Accent Table
Sausalito Outdoor Accent Table
Millim Outdoor Accent Table
Rochelle Outdoor Console Table
| Dimensions | 17 × 68 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered Teak |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Storage |
Rochelle Outdoor Side Table
Bristol Outdoor Side Table
Hyannis Outdoor Cocktail Table
Grenada Outdoor Accent Table
Rochelle Outdoor Cocktail Table
Miramar Outdoor Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.