Artisan’s Craft Chairside Table
The Artisan’s Craft Collection has been carefully hewn to showcase the rich character of its solid hardwood construction. Each piece features entirely unique distressing and personality- bringing vibrant accent pieces to any room in the home.
| Weight | 34.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dakota Oak |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Artisan’s Craft Chairside Table
Artisan’s Craft Accent Chest
Artisan’s Craft Storage Bench
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 42 × 35 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Washed Grey |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
| Features | Storage |
Artisan’s Craft Accent Table
Artisan’s Craft Desk
Artisan’s Craft Storage Cabinet
| Weight | 73.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 54 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered white |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
| Features | Storage |
Artisan’s Craft Accent Table
Artisan’s Craft Storage Bench
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 42 × 35 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered white |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
| Features | Storage |
Artisan’s Craft Accent Chest
Artisan’s Craft Chairside Table
Artisan’s Craft Coffee Table
Artisan’s Craft Storage Cabinet
| Weight | 73.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 54 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dakota Oak |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
| Features | Storage |
Ellis Side Table
Cloud Accent Table
Mezquite Chairside Table
Catalina Side Table
Albion Side Table
Haven Accent Table
Darsa Side Table
Alpine Accent Table
Maxwell Accent Table
Claude Accent Table
Thea Accent Table
Eden Accent Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.