Artisan’s Craft Chairside Table
The Artisan’s Craft Collection has been carefully hewn to showcase the rich character of its solid hardwood construction. Each piece features entirely unique distressing and personality- bringing vibrant accent pieces to any room in the home.
| Weight | 34.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered white |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Artisan’s Craft Console Table
Artisan’s Craft Accent Chest
Artisan’s Craft Accent Chest
Artisan’s Craft Coffee Table
Artisan’s Craft Accent Chest
Artisan’s Craft Console Table
Artisan’s Craft End Table
Artisan’s Craft Chairside Table
Artisan’s Craft Desk
Artisan’s Craft Storage Bench
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 42 × 35 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dakota Oak |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
| Features | Storage |
Artisan’s Craft Storage Bench
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 42 × 35 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered white |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
| Features | Storage |
Artisan’s Craft Chairside Table
High-low Scatter Table
Maxwell Accent Table
Thea Accent Table
Cleo Accent Table
Silas Accent Table
Haven Accent Table
Aeirith Accent Table
Claude Accent Table
Lanita Side Table
Milo Accent Table
Balam Chairside Table
Clyde Arm Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.