Artisan’s Craft Console Table
The Artisan’s Craft Collection has been carefully hewn to showcase the rich character of its solid hardwood construction. Each piece features entirely unique distressing and personality- bringing vibrant accent pieces to any room in the home.
| Weight | 70.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 50 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered white |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Artisan’s Craft Storage Cabinet
| Weight | 73.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 54 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered white |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
| Features | Storage |
Artisan’s Craft Storage Bench
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 42 × 35 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Washed Grey |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
| Features | Storage |
Artisan’s Craft Accent Chest
Artisan’s Craft Accent Chest
Artisan’s Craft Storage Cabinet
| Weight | 73.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 54 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dakota Oak |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
| Features | Storage |
Artisan’s Craft Coffee Table
Artisan’s Craft End Table
Artisan’s Craft Desk
Artisan’s Craft Coffee Table
Artisan’s Craft Console Table
Artisan’s Craft Storage Cabinet
| Weight | 73.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 54 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Washed Grey |
| Style | Rustic |
| Collection | Artisan’s Craft |
| Features | Storage |
Artisan’s Craft End Table
Richmond Console Table
Oslo Console Table
Raiden Console Table
Compass Console Table
4 Door Console IFD5721CNS
Harmony Console Table
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Horizons Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 54 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Natural Parota 3 Drawer 4 Glass Door Console
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.