Craftsman Power Chairside Table
Combining functionality with beauty, our Craftsman accent and media pieces are the perfect addition to any home. With a carefully aged finish, fretwork on the cabinet doors, power units on the chairside tables and desks, and antique hardware, these pieces exude a timeless charm. The easy storage and saturated colors add to their appeal, making them a true treasure for any interior. Whether you’re looking to store your media equipment or display your favorite decor, the Craftsman collection is sure to impress with its exceptional craftsmanship and style.
Features
| Power | Yes |
|---|
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Earl Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Craftsman 60″ Media Console
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Blue |
| Detail Color | Antique Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Craftsman 60″ Media Console
Craftsman Desk Chair
Craftsman 70″ Media Console
Craftsman Media Console
Craftsman 32″ Accent Chest
Craftsman 60″ Media Console
Craftsman 60″ Media Console
Craftsman Desk Chair
Craftsman Power Desk
Alpine Accent Table
Foundations Side Table
Claude Accent Table
Calavaras Side Table
Aeirith Accent Table
Wren Accent Table
Perrine Wood Chairside Table
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 23 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Mezquite Chairside Table
Moro 1 Drawer Chairside Table
Catalina Side Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.