Craftsman 32″ Accent Chest
Combining functionality with beauty, our Craftsman accent and media pieces are the perfect addition to any home. With a carefully aged finish, fretwork on the cabinet doors, power units on the chairside tables and desks, and antique hardware, these pieces exude a timeless charm. The easy storage and saturated colors add to their appeal, making them a true treasure for any interior. Whether you’re looking to store your media equipment or display your favorite decor, the Craftsman collection is sure to impress with its exceptional craftsmanship and style.
Features
| Power | Yes |
|---|---|
| Storage | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Blue |
| Detail Color | Antique Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Craftsman 60″ Media Console
Craftsman 70″ Media Console
Craftsman Media Console
Craftsman Power Desk
Craftsman Media Console
Craftsman Power Desk
Craftsman 60″ Media Console
Craftsman 32″ Accent Chest
Craftsman Desk Chair
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Blue |
| Detail Color | Navy |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Craftsman 60″ Media Console
Wimshaw Accent Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24.13 × 12 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in a medium brown finish and black finished metal. C-table design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Stratton White Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Jackson Pedestals
Reverie Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Rustic |
| Collection | Reverie |
| Features | Storage |
Astral Plains 3 Door Accent Cabinet
Oslo Entertainment Console
| Dimensions | 20 × 80 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Onyx |
| Style | Modern |
| Collection | Oslo |
| Features | Power |
Kiara Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Glam/Luxe, Traditional |
| Collection | Kiara |
| Features | Storage |
Argento Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 46 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | Glam/Luxe, Traditional |
| Collection | Argento |
| Features | Storage |
Nidra Accent Table
Sundance Bed Bench
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.