Craftsman 60″ Media Console
Combining functionality with beauty, our Craftsman accent and media pieces are the perfect addition to any home. With a carefully aged finish, fretwork on the cabinet doors, power units on the chairside tables and desks, and antique hardware, these pieces exude a timeless charm. The easy storage and saturated colors add to their appeal, making them a true treasure for any interior. Whether you’re looking to store your media equipment or display your favorite decor, the Craftsman collection is sure to impress with its exceptional craftsmanship and style.
Features
| Power | Yes |
|---|---|
| Storage | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Craftsman 70″ Media Console
Craftsman 70″ Media Console
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Antique Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Craftsman Media Console
Craftsman 70″ Media Console
Craftsman 32″ Accent Chest
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Blue |
| Detail Color | Navy |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Craftsman Desk Chair
Craftsman 60″ Media Console
Craftsman Power Desk
Craftsman 60″ Media Console
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Stratum Entertainment Credenza
Cosala 4 Doors & Shelves 93″ TV Stand w/ Dark Brown Finish
Solaria Entertainment Credenza
Fynn Light Oak Display Cabinet
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 45 × 89 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Fynn |
| Features | Storage |
Commerce & Market Open Space Entertainment Console
Penrose Entertainment Credenza
Alvarez Entertainment Credenza
Kintore Entertainment Credenza
Fynn Blonde Display Cabinet
Fynn Display Cabinet
Flora Entertainment Credenza
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.