Commerce and Market Living Room Commerce & Market Block Buster Cocktail Table
Description
Description
In a 54W x 33D rectangle form, the Block Buster Cocktail Table is crafted of Pine with parquet-patterned veneers in a creamy white finish with rub-through and distressing and a plinth base.
Product Details
| Rectangle shapePlinth baseCastersParquet patterned veneersFinish: White finish with rub-though and distressingDistressed Finished: Rub-through | Yes |
|---|---|
| Finish | White finish with rub-though and distressing |
| Country Of Manufacturer | VNM |
| Assembly Required | No |
Additional information
Additional information
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 54 × 18 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
7228-80193-80
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Cream, Hooker Furniture, Whites/Creams/Beiges
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Commerce & Market Kubrick Console Table
Entertainment Console 64in
Commerce & Market Arness Cocktail Table
Commerce and Market Waverly Leaner Mirror
Commerce and Market Jachar Entertainment Credenza
Commerce & Market Boomerang Console Table
Commerce & Market Seaside Rectangle Dining Table with 1-22in Leaf
Commerce & Market Metropolitan Cocktail Table
Commerce & Market Galway-Around Spot Table
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Kiara Rectangle Sofa Console
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Tray Top Metal Console
Commerce & Market Round Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Dakota Round Coffee Table
Jaylon 34in Lift Lid Cocktal Tbl
| Weight | 77.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.75 × 34.75 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Midnight Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Jaylon |
| Features | Storage |
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Michael Alan Showroom
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Atlas Coffee Table
Mezquite Wooden Cocktail Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Trenton Rectangle Cocktail Table
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.