Myra Leg Cocktail Table
Description
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid & Ash veneer | Yes |
|---|---|
| Two drawers have dovetail joinery, and wood-on-wood guides | Yes |
| Fixed bottom shelf | Yes |
| Equipped with removable casters for convenient mobility. Never roll casters on unprotected hardwood or vinyl flooring | Yes |
| Dimensions | 48.00″W X 28.00″D X 20.00″H |
| Weight | 92.59 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 92.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 48 × 20 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Natural/paperwhite |
| Style | Cottage |
| Collection | Myra |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
59501
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Natural/paperwhite, Riverside Furniture, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Myra Rect Leg Dining Table
Myra Xx-Bak Uph Side Chair 2in
Myra Leg Small Cocktail Table
Myra Xx-Bak Uph Arm Chair 2in
Double Ped Din Tbl-top
Myra Uph Side Dining Chair 2in
Myra Rectangle Dining Table
Myra Xx-Bak Side Chair 2in
Myra Uph Arm Dining Chair 2in
Round Dining Table-top
Myra Uph Dining Bench
Myra Leg End Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Chicago Coffee Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Mezquite Wooden Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Marstream Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.13 × 17 × 42.13 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Allan Round Coffee Table
Michael Alan Showroom
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Amner Coffee Table
Balam Cocktail Table
Stowe Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.