Prelude Rectangle Coffee Table
The Prelude Occasional collection is a beautiful blend of midcentury modern lines and a contemporary twist, celebrating the perfect marriage of solid wood table tops and steel legs. The result is a stunning collection of occasional tables that exude sophistication and style, perfect for any modern home. Whether you’re decorating a living room, bedroom, or office space, these occasional tables offer the perfect balance of style and function.
| Weight | 67.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 50 × 18 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Suede |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Prelude |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Prelude End Table
Prelude Dining Table
Prelude End Table
Prelude Console Table
Prelude Round Counter Table
Prelude Round End Table
Prelude Round Counter Table
Prelude Rectangle Coffee Table
Prelude Console Table
Prelude Round Dining Table
Prelude Dining Table
Prelude Round Coffee Table
Atlas Coffee Table
Carson Coffee Table
Balam Cocktail Table
Darlington Cocktail Table
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Trenton Rectangle Cocktail Table
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Darsa Cocktail Table
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Brooklyn Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.