Ames Console Table
The Ames Collection seamlessly incorporates industrial style into your home decor without appearing too overwhelming. This versatile collection blends effortlessly with modern aesthetics and also complements those with more transitional tastes. Additionally, it can be incorporated into slightly rustic or industrial-inspired interiors.
| Weight | 99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 50 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Ames |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
7781 Blackburn Console
Compass Console Table
Duncan Console Table
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 70 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Linea Console Table
Equinox Console Table
Tess Console Table
Acosta Console Table
Deen Console Table
Raiden Console Table
Gavin Console
Ryandale Console Sofa Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 32.5 × 52 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of sand casted aluminum in antique pewter finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.