Calum Console Table
Introducing the Calum Console Table, inspired by coastal farmhouse aesthetics. Crafted from solid wirebrushed rubberwood, it features clear tempered glass inset tops and charming cane inserts in the base. The neutral driftwood finish, complemented by brushed nickel corner cap detailing, brings tranquility to your space.
Product Details
| Color/Finish | Gray |
|---|---|
| Color Details | Gray |
| Material | Wood |
| Style | Coastal |
| Collection | Calum |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Table Shape | Rectangle |
| Shipping Weight | 75.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Coastal farmhouse-inspired design with a contemporary touch | Yes |
| Solid wirebrushed rubberwood construction for durability | Yes |
| Clear tempered glass inset tops and charming cane inserts for a stylish look | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Look for other items in the Callum collection | Yes |
| Look for other items in the Calum collection to complete the look | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 54 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Coastal |
| Collection | Calum |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Calum Coffee Table
Calum End Table
Gavin Console
4 Door Console IFD5721CNS
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
Tess Console Table
Compass Console Table
Natural Parota 3 Drawer 4 Glass Door Console
Linea Console Table
Darsa Console Table
Harmony Console Table
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Highland Park Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.