Cornelia Console Table
Description
Description
Sleek and elegant, the Cornelia console table offers a streamlined profile in cast brushed stainless steel. Slim tapered legs support a long glass top and a center wood shelf in the Nebbia finish.
Product Details
| Cubes | 26.13 |
|---|---|
| Date Introduced | April 2023 |
| Division | Casegoods |
| Finish Shown | WDF – 331 Nebbia |
| Instock | Yes |
| Overall Product Height | 31 |
| Overall Product Width | 72 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Name Search | Cornelia Console Table |
| Product Style | Neo Traditional |
| Product Type | Console Table |
| Program | Cornelia |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 121.0 |
| Total Shipping Weight | 121.0 |
| Website Material | Glass, Metal and Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Metal frame in Brushed Stainless Steel finish with tempered, polished-edge glass top and one wood shelf in Nebbia finish | Yes |
| Not suitable for use with TV | Yes |
| Qty On Hand | 6 |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 12 × 72 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Silver |
| Detail Color | Nebbia |
| Style | Transitional |
| Collection | Cornelia |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Cornelia Buffet
Cornelia Side Table
Cornelia Tall Drawer Chest
Cornelia Etagere
Cornelia Bench
| Dimensions | 18 × 55.13 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Nebbia |
| Style | Neo Traditional |
| Collection | Cornelia |
| Features | Fabric |
Cornelia Arm Chair
| Dimensions | 27.69 × 23.75 × 41.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Nebbia |
| Style | Neo Traditional |
| Collection | Cornelia |
| Features | Fabric |
Cornelia Nightstand
Cornelia Arm Chair
| Dimensions | 26.5 × 25 × 36.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Nebbia |
| Style | Transitional |
| Collection | Cornelia |
| Features | Fabric |
Cornelia Dining Table
Cornelia Panel Bed King
| Dimensions | 86.5 × 84 × 64.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Nebbia |
| Style | Neo-Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Cornelia |
| Features | Fabric |
Cornelia Side Chair
| Dimensions | 26.5 × 21 × 36.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Nebbia |
| Style | Transitional |
| Collection | Cornelia |
| Features | Fabric |
Linea Console Table
Gavin Console
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
Stratton Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 48 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Acosta Console Table
Raiden Console Table
Tess Console Table
Michael Alan Showroom
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Michael Alan Showroom
Jackson Console Table
Michael Alan Showroom
4 Door Console IFD5721CNS
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.