Elwood LIVING ROOM ISLANDS 50465/51+90494/87
This is the piece of furniture your living room has been missing! It will help you create a festive atmosphere. Your living room island will be the centerpiece where people gather to watch the big game or enjoy a movie. This industrial-style model will optimize your seating without cluttering up the space.
Product Details
| Yes |
| Dimensions | 23.75 × 54 × 35.938 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Brown |
| Detail Color | 87 Toasty |
| Style | Industrial |
| Collection | Elwood |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
This product is customizable
Uncover your unique design style. Work with our trained specialists to create your ideal furniture piece and find the perfect unique style for your living space.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Elwood COFFEE TABLES 50365/51+90493/87
Elwood LIVING ROOM ISLANDS 50765/51+90497/87
Harmony Console Table
Deen Console Table
Linea Console Table
7781 Blackburn Console
Equinox Console Table
Ryandale Console Sofa Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 32.5 × 52 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of sand casted aluminum in antique pewter finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
4 Door Console IFD5721CNS
Highland Park Console Table
Compass Console Table
Darsa Console Table
Raiden Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Design & Make It Yours
Work with our trained specialists to create your ideal furniture piece and find the perfect unique style for your living space.
"*" indicates required fields

Reviews
There are no reviews yet.