Luxor Console Table
An inverted faux stone pyramid provides both the top surface and dramatic focal point on the Luxor console table. The pyramid is showcased in a Catia Black marble finish and inset into a wood and metal design. The lower shelf and top wood outline are finished in Sterling and are supported by a brushed stainless steel metal frame.
Product Details
| Cubes | 30.31 |
|---|---|
| Date Introduced | April 2023 |
| Division | Casegoods |
| Instock | Yes |
| Overall Product Height | 30 |
| Overall Product Width | 72 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Name Search | Luxor Console Table |
| Product Type | Console Table |
| Qty On Hand | 25 |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular|Triangular |
| Shipping Weight | 191.4 |
| Total Shipping Weight | 191.4 |
| Website Material | Metal, Stone and Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Inverted faux stone pyramid top in Catia Black marble finish, framed by engineered wood veneer in Sterling finish | Yes |
| Metal base in Brushed Stainless Steel finish with bottom wood shelf in Sterling finish | Yes |
| Not suitable for use with TV | Yes |
| Dimensions | 16 × 72 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Interiors |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Salka Nightstand
Lomond Nightstand
Palma Fabric Side Chair
| Dimensions | 25 × 20 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rustic Grey |
| Style | Coastal |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Frey Fabric Bench
| Dimensions | 20 × 48 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Throw Pillow (20″ x 20″)
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Pascal Fabric Chair
| Dimensions | 37 × 32 × 46.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Kingston Leather Chair Without Pillows
| Dimensions | 37.5 × 31 × 44.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Leather |
Prague Fabric Chair 1/2 Without Pillows
| Dimensions | 42.5 × 51.5 × 35.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Obi Accent Table
Stanbro Side Chair
| Dimensions | 23.88 × 23 × 32.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
7781 Blackburn Console
Gavin Console
Natural Parota 3 Drawer 4 Glass Door Console
Richmond Console Table
Oslo Console Table
Tess Console Table
Linea Console Table
Harmony Console Table
4 Door Console IFD5721CNS
Horizons Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 54 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Perrine White Console Table
Ryandale Console Sofa Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 32.5 × 52 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of sand casted aluminum in antique pewter finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.