Westley T4399-10 Chairside End Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 15″W x 24″D x 24″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 38.1cm W x 60.96cm D x 60.96cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel insert on wood top |
| Construction & Features | 2 bottom drawers |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 15 × 24 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Graphite |
| Style | Transitional |
| Collection | Westley Falls T4399 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Westley T4399-03 Rectangular End Table
Westley T4399-35 Round Accent End Table
Westley T4399-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Westley T4399-43 Rectangular Cocktail Table w/Casters
Westley T4399-73 Rectangular Sofa Table
Michael Alan Showroom
Dalenville End Table
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 23.63 × 24.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. Coordinates with the A4000421. |
| Brand | Ashley Furniture |
Escape Round End Table With Shelf
Michael Alan Showroom
Stowe End Table
Michael Alan Showroom
Marstream End Table
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 23 × 24 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Michael Alan Showroom
Brooklyn End Table
Sahara End Table
Amner Side Table
Michael Alan Showroom
Pinebrook T1755-04 Rectangular End Table
Michael Alan Showroom
Layne 20″ End Table
| Dimensions | 20 × 20 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Michael Alan Showroom
Nyla End Table
| Dimensions | 1958 × 1934 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Bowden T4635-03 Rectangular End Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.