Westley T4399-73 Rectangular Sofa Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 16″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 40.64cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 3 drawers |
| Construction & Features | 1 fixed bottom wood shelf |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Weight | 63.93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 50 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Graphite |
| Style | Transitional |
| Collection | Westley Falls T4399 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Westley T4399-43 Rectangular Cocktail Table w/Casters
Westley T4399-35 Round Accent End Table
Westley T4399-03 Rectangular End Table
Westley T4399-10 Chairside End Table
Westley T4399-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Sahara Sofa Table
Alban 1 Drawer, Sofa Table
Balam 1 Shelf, Sofa Table
| Weight | 49.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 16.5 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Balam |
| Features | Storage |
Tiffany Sofa Table
Tiffany Sofa Table
Wiltshire T4701-73 Rectangular Sofa Table
Dark Mita 2 Drawer, 1 Shelf Sofa Table
| Weight | 110.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 16.5 × 30.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Dark Mita |
| Features | Storage |
Natural Teca 3 Drawer, 1 Shelf Sofa Table
| Weight | 28.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 53.5 × 16 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Natural Teca |
| Features | Storage |
Tiffany 1 Shelf, Sofa table 94″
American Life Amani Living Room Amani Sofa Table
Walnut 3 Drawer, Sofa Table
| Weight | 68.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.25 × 16.25 × 31.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Walnut |
| Features | Storage |
Balam 1 Shelf, Sofa Table
| Weight | 108.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 16.5 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Balam |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.