Bowden T4635-73 Rectangular Sofa Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 18″D x 28″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 45.72cm D x 71.12cm H |
| Construction & Features | wood top |
| Construction & Features | metal frame |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 52.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 50 × 28 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Distressed iron, Rustic honey |
| Style | Industrial |
| Collection | Bowden T4635 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T4635-73
Category: Sofa Tables
Tags: Brown, Magnussen Home, Rustic honey, Distressed iron, Sofa Tables
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bowden T4635-43 Rectangular Cocktail Table
Bowden T4635-35 Round Accent Table
Bowden T4635-03 Rectangular End Table
Ashleigh Flip Out Sofa Table
MichaelAlan
Wiltshire T4701-73B Metal Rectangular Sofa Table Base KD
Olivia 2 Drawer, Sofa Table
Tiffany 1 Shelf, Sofa Table
Tiffany Sofa Table
American Life Amani Living Room Amani Sofa Table
Onix Metal Base Sofa Table
Pueblo 4 Door Sofa Table
Sahara Sofa Table
Balam 1 Shelf, Sofa Table
| Weight | 49.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 16.5 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Balam |
| Features | Storage |
Pueblo 2 Sliding Doors 2 Metal Mesh Doors Sofa Table
Balam 1 Shelf, Sofa Table
| Weight | 49.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 16.5 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Collection | Balam |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.