Carrington T5930-73 Rectangular Sofa Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 57.5″W x 19″D x 28.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 146.05cm W x 48.26cm D x 72.39cm H |
| Construction & Features | laminated granite top |
| Construction & Features | 1 fixed wood shelf |
| Construction & Features | wood legs |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 19 × 57.5 × 28.5 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Honey Wheat |
| Style | Transitional |
| Collection | Carrington T5930 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Carrington T5930-03 Rectangular End Table
Carrington T5930-43 Rectangular Cocktail Table
Tiffany 1 Shelf, Sofa Table
Walnut Sofa Table
Tiffany 1 Shelf, Sofa table 94″
Tiffany Sofa Table
Natural Teca 3 Drawer, 1 Shelf Sofa Table
| Weight | 28.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 53.5 × 16 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Natural Teca |
| Features | Storage |
Tiffany Sofa Table
Balam 1 Shelf, Sofa Table
| Weight | 49.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 16.5 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Balam |
| Features | Storage |
Mezquite Sofa Table
Balam 1 Shelf, Sofa Table
| Weight | 108.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 16.5 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Balam |
| Features | Storage |
Toscana 2 Drawer Sofa Table
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.75 × 16 × 30.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Toscana |
| Features | Storage |
Tiffany Sofa Table
Wiltshire T4701-73 Rectangular Sofa Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.