Lorelei Wood 54″ Round Dining Table Top SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | table can be extended to 72″x54″x29.75″ with one center removable ext. leaf (18″/pc). |
|---|---|
| Construction & Features | metal slide with self-driven guides. |
| Construction & Features | resin base. |
| Construction & Features | levelers. |
Additional information
Additional information
| Weight | 105.82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 54 × 3.13 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Misty Cloud and A3140-2A (Sandshell) CO Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Lorelei D5893 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5893-24T
Category: Uncategorized
Tags: Cream, Dining Table Tops, Magnussen Home, Misty Cloud and A3140-2A (Sandshell) CO Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lorelei D5893-12 Sideboard
| Weight | 180.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 64 × 35.75 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | A3140-2A (Sandshell) CO Fabric, Misty Cloud |
| Style | Transitional |
| Collection | Lorelei D5893 |
| Features | Storage |
Lorelei Wood 54″ Round Dining Table Base SU
Lorelei D5893-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
Lorelei D5893-15 Server
Lorelei D5893-63 Dining Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Lorelei D5893-20 Rectangular Dining Table
Lorelei D5893-24 54″ Round Dining Table
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.