Brentwood Queen-king Bed
“The Brentwood Bedroom Collection blends classic American styling with updated finishes and functional design. Framed drawer fronts, shaped feet, and gently curved moldings offer timeless character, while finish brings out the natural grain and beauty of the wood.”
| Dimensions | 2.75 × 83.25 × 59.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | White Oak Veneer |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Brentwood |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Brentwood Arched Mirror
Brentwood Chest
| Dimensions | 18.75 × 37.75 × 49.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Asian Hardwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood Queen-king Bed
Brentwood End Table
Brentwood 60″ Server
Brentwood Slat Back Chair (2/ctn)
Brentwood 7-drawer Dresser
| Dimensions | 18.75 × 64.75 × 35.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | White Oak Veneer |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood 7-drawer Dresser
| Dimensions | 18.75 × 64.75 × 35.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Asian Hardwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood Queen-king Bed
Brentwood Slat Back Chair (2/ctn)
Brentwood Power Chair Side Cabinet
| Dimensions | 16 × 22 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cascade Oak |
| Style | Traditional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood 72″ Extension Dining Table
Menton Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Dovetail Batten Bed Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Sundance King Panel Bed
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Socalle Queen Platform Bed
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 81.5 × 15.31 × 62.64 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Matte black finish with a subtle replicated wood grain. Contemporary handles in a dark pewter colored finish. Spacious drawers with ball-bearing glides offer a smooth opening and closing of the drawer. Vinyl wrapped drawer sides and back for extra durability. Platform beds (EB1865-111, 112, 113) no additional foundation is needed. Cases feature metal legs. Assembly required. Safety is a top priority, clothing storage units are designed to meet the most current standard for stability, ASTM F 2057 (ASTM International). Drawers extend out to accommodate maximum access to drawer interior while maintaining safety. Assembly required. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Bed Size | Queen |
Bedroom Ridge Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Foundations Upholstered Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.