Brentwood 7-drawer Dresser
“The Brentwood Bedroom Collection offers a rich, grounded take on timeless design. With deep wood tones, sculpted base details, and dimensional framed drawer fronts, this collection brings a sense of quiet sophistication to the bedroom. From its arched headboard to the soft-close drawers and built-in power, Brentwood pairs classic styling with smart, modern updates that make everyday living feel elevated.”
Features
| Power | Yes |
|---|
| Dimensions | 18.75 × 64.75 × 35.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | White Oak Veneer |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Brentwood Power Chair Side Cabinet
| Dimensions | 16 × 22 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Arbor Oak |
| Style | Traditional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood Leg Chair Side Table
Brentwood Slat Back Chair (2/ctn)
Brentwood 72″ Extension Dining Table
Brentwood Queen-king Bed
Brentwood Queen-king Bed
Brentwood 60″ Server
Brentwood Power Nightstand
| Dimensions | 17.75 × 24.75 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | White Oak Veneer |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood Castered Leg Cocktail Table
Brentwood Leg Chair Side Table
Brentwood 7-drawer Dresser
| Dimensions | 18.75 × 64.75 × 35.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Asian Hardwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood Chest
| Dimensions | 18.75 × 37.75 × 49.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Asian Hardwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Sundance Nine-Drawer Dresser
Parota 7 Drawer Dresser
Cameron Six Drawer Dresser
Dovetail Dresser Sun Bleach White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Linea Dresser
Silhouette Dresser
Tribeca Dresser
Lowe Dresser
Silhouette Dresser
Crosby Six Drawer Dresser
Albion Dresser
Serenity Mainstay Six Drawer Dresser
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.