Brentwood Leg Chair Side Table
“The Brentwood Collection brings rich tradition and everyday functionality into perfect harmony. Finished in a deep stain that highlights the wood grain, each piece features framed drawer fronts, turned legs, and antique brass hardware for a timeless look. Whether you’re furnishing a cozy living room or an elegant gathering space, Brentwood delivers style and substance in equal measure.”
| Dimensions | 24 × 14 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Arbor Oak |
| Style | Traditional |
| Collection | Brentwood |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Brentwood Queen-king Bed
Brentwood Chest
| Dimensions | 18.75 × 37.75 × 49.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | White Oak Veneer |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood Power Nightstand
| Dimensions | 17.75 × 24.75 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Asian Hardwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Jessenia Accent Table, Marble
Brentwood 72″ Extension Dining Table
Brentwood Queen-king Bed
Brentwood Slat Back Chair (2/ctn)
Brentwood 60″ Server
Brentwood Power Nightstand
| Dimensions | 17.75 × 24.75 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | White Oak Veneer |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood 60″ Server
Brentwood End Table
Brentwood Castered Leg Cocktail Table
Perrine Wood Chairside Table
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 23 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Eden Accent Table
Maxwell Accent Table
Clyde Arm Table
Aeirith Accent Table
Perrine White Accent Table
Moro 1 Drawer Chairside Table
Calavaras Side Table
Darsa Side Table
Silas Accent Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.