Brentwood Chest
“The Brentwood Bedroom Collection offers a rich, grounded take on timeless design. With deep wood tones, sculpted base details, and dimensional framed drawer fronts, this collection brings a sense of quiet sophistication to the bedroom. From its arched headboard to the soft-close drawers and built-in power, Brentwood pairs classic styling with smart, modern updates that make everyday living feel elevated.”
Features
| Power | Yes |
|---|
| Dimensions | 18.75 × 37.75 × 49.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Asian Hardwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Brentwood Sofa Table
Brentwood 72″ Extension Dining Table
Brentwood Queen-king Bed
Brentwood Power Chair Side Cabinet
| Dimensions | 16 × 22 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Arbor Oak |
| Style | Traditional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood Slat Back Chair (2/ctn)
Brentwood End Table
Brentwood Arched Mirror
Brentwood Queen-king Bed
Brentwood Castered Leg Cocktail Table
Brentwood Leg Chair Side Table
Brentwood Power Chair Side Cabinet
| Dimensions | 16 × 22 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cascade Oak |
| Style | Traditional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood 7-drawer Dresser
| Dimensions | 18.75 × 64.75 × 35.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Asian Hardwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Ellis Door Chest
Tribeca Tall Drawer Chest
| Dimensions | 20 × 44 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Aurum |
| Style | Modern Rustic |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Prado Tall Drawer Chest
Dovetail Chest – 752-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Tempo Tall Drawer Chest
Albion Tall Drawer Chest
| Dimensions | 19 × 42 × 49.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Storage |
Milestone Dressing Chest
| Dimensions | 20 × 50 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Contemporary |
Casa Paros Tall Drawer Chest
Tribeca Tall Drawer Chest
Eastman Drawer Chest
Winslow 4-drawer Bedroom Chest Smokey Walnut
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.