Harper B5321-08 w/Metal Decoration
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | 3 drawers with 1 felt lined top drawer. |
|---|---|
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back. |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides. |
| Construction & Features | sealed case piece. |
| Construction & Features | metal brackets at top and bottom corners for decoration. |
| Construction & Features | levelers. |
| Construction & Features | weight capacity: 150 lbs for top. |
Other
| 3 drawers with 1 felt lined top drawer | Yes |
|---|---|
| tinted drawers w/french dovetail in front & english in back | Yes |
| side mount ball bearing guides | Yes |
| sealed case piece | Yes |
| metal brackets at top and bottom corners for decoration | Yes |
| levelers | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 32 × 31 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Forged Iron, Silo White, Textured Glass |
| Style | Industrial |
| Collection | Harper Springs B5321 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5321-08
Category: Chests
Tags: Chests, Magnussen Home, Silo White, Forged Iron, Textured Glass, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Harper B5321-78 Complete Cal.King Panel Bed w/Metal/Wood Headboard
Harper B5321-45 Shaped Mirror
Harper Springs Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Harper Springs Wood Queen Panel Bed Storage Footboard SU
Harper Springs Wood King Panel Bed Storage Footboard SU
Harper B5321-2445 Door Dresser with Shaped Mirror
Harper B5321-2040 Drawer Dresser with Landscape Mirror
Harper B5321-68 Complete King Panel Bed w/Metal/Wood Headboard
Metal Queen Bed Headboard and Footboard KD
Harper B5321-58 Complete Queen Panel Bed w/Metal/Wood Headboard
Harper B5321-77 Cal.King Bed
Metal Queen/King Bed Rails KD
Solaria Tall Drawer Chest
Tribeca Tall Drawer Chest
| Dimensions | 20 × 44 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Aurum |
| Style | Modern Rustic |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Skylar Door Chest
Stratum Door Chest
Casa Paros Tall Drawer Chest
Foundations Tall Drawer Chest
Modulum Tall Drawer Chest
Solaria Door Chest
| Dimensions | 19.5 × 48 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Customizable, Storage |
Eastman Drawer Chest
Michael Alan Showroom
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Tempo Tall Drawer Chest
Sundance Bachelors Chest
| Weight | 139.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 38.00 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Sundance |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Light, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.