Sanctuary C Est La Vie End Table
Like a Hollywood starlet, this exquisite flower-shaped end table shimmering in a silver finish with undertones of gold and champagne will add beauty and drama to your room. The lovely top is finished in Meringue, a reverse painted glass in a creamy white finish. Includes levelers.
Product Details
| Levelers | Yes |
|---|---|
| Carton Height | 28.25 |
| Carton Length | 25.00 |
| Carton Weight | 66.00 |
| Carton Width | 28.00 |
| Depth | 24.00 |
| Distressing | No |
| Height | 25.50 |
| Material Description | Silver Leaf and White Painted Glass |
| Style | Traditional/Formal |
| Top Load Capacity | 80 lbs |
| Width | 24.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 44 |
| Image Role Data | {“5875_80213_95_detail”:[“Detail Image 1″],”5875_80213_95_room”:[“Room Image 1″],”5875_80213_95_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”5875_80213_95_top”:[“Top Silo Image 1”],”5875_80213 |
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 25.5 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Silver |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary 2 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sanctuary Diamont Dresser
Sanctuary Hostesse Upholstered Chair
Sanctuary Anastasie Nightstand
Sanctuary Queen of Diamonds Bachelorette Chest
Sanctuary Petit Bijou Telephone Table
Sanctuary 2 Bedroom Sanctuary Diamont 5/0-6/6 Rails
Sanctuary 2 Casual Dining Sanctuary Pirouette Dining Table Base
Sanctuary Couture Host Chair
Sanctuary Diamont King Panel Bed
Sanctuary Gemme Two Drawer Nightstand
Sanctuary Bien Ame Buffet
Sanctuary 2 Sanctuary Diamont Canopy King Panel Bed
Escape Round End Table With Shelf
Dartmouth T4904-03 End Table
Amner Side Table
Santorini End Table
Stowe End Table
Pinebrook T1755-03 Rectangular End Table
Nyla End Table
| Dimensions | 1958 × 1934 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Occasional Tables
Mango Black Wood Side Table
| Dimensions | 14 × 14 × 18 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Taos End Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.