Antibes Nightstand
The Antibes nightstand has a an open bottom shelf that adds a lightness to its modern organic design. Topped with a single drawer with a shaped front, it is finished in the warm and natural Roz. A two-port A+C USB charging station is available for tech tools.
Product Details
| Cubes | 15.01 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – 350 Roz |
| Overall Product Height | 26 |
| Overall Product Width | 28 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Rustic Modern |
| Product Type | Nightstand |
| Program | Antibes |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Bedroom |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 96.0 |
| Total Shipping Weight | 96.0 |
| Website Material | Wood |
| Two-port A+C USB charging unit on back of case | Yes |
| One pull-to-open drawer with cast aluminum tab pull in Graphite finish | Yes |
| Open bottom shelf | Yes |
| Plinth base | Yes |
| Not suitable for use with TV | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Rustic oak in Roz finish | Yes |
| Depth | 20 in (50.8 cm) |
| Height | 26 in (66.04 cm) |
| Width | 28 in (71.12 cm) |
| Dimensions | 20 × 28 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Roz |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Antibes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Antibes Console Table
Antibes Arm Chair
Antibes Panel Bed California King
Antibes Console Table
Antibes Buffet
Antibes Nightstand
Antibes Mirror
Antibes Cocktail Table
Antique 2 Drawer Nightstand
Menton Nightstand
Parota 2 Drawer Nightstand
Tribeca Nightstand
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Greer Three Drawer Nightstand
Foundations Nightstand
Foundations Nightstand
Emery Three Drawer Nightstand
Slade One Drawer Nightstand
Modern Wilshire Nightstand
Linea Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.