Bonanza 2-drawer Nightstand – BB28-226
Made in the USA, this night stand with two drawers offers casual style for your bedside. Its design elements with framed drawer fronts, tapered feet, and simple molding create a look that fits within contemporary to transitional space. The base rail is gently curved to add dimension to complete this night stand.
Product Details
| Kenlin Rite-Trak drawer guide system (metal on metal) | Yes |
|---|---|
| Mortise and tenon construction for strength and stability | Yes |
| Made in the USA | Yes |
| Crafted from cherry veneers and poplar solids | Yes |
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 25 × 26.5 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bonanza Twin Upholstered Storage Bed 3/3 – Blue in Twin – BB26-331-033-033B-302-333
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Blue in Queen – BB28-331-033-833-900
| Dimensions | 81 × 41.5 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Upholstered Bed – Grey in Queen – BB27-551-054-855-922
| Dimensions | 87 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Desk Chair – BB27-007
Bonanza Twin Mansion Storage Bed – Cherry Finish in Twin – BB28-338-033B-302-333
| Dimensions | 82 × 44 × 53 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Twin |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Linen in Queen – BB29-331-031-833-900
| Dimensions | 81 × 41.5 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Upholstered Bed – Linen in Queen – BB28-551-051-855-922
| Dimensions | 87 × 63.5 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Desk Chair – BB26-007
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Grey in Queen – BB29-331-034-833-900
| Dimensions | 81 × 41.5 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Linen in Queen – BB26-331-031-833-900
| Dimensions | 81 × 41.5 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Twin Mansion Storage Bed – Grey Finish in Twin – BB26-338-033B-302-333
| Dimensions | 82 × 44 × 53 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Twin |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Bonanza 5-drawer Storage Chest – BB27-115
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 50 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Tribeca Nightstand
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Foundations Nightstand
Menton Nightstand
Foundations Nightstand
Parota 2 Drawer Nightstand
Foundations Nightstand
Menton Nightstand
Arlyn Nightstand
Linea Nightstand
Menton Nightstand
Cameron Three Drawer Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.