Rowan B5769-01 Drawer Nightstand
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 28″W x 20″D x 27.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 71.12cm W x 50.8cm D x 69.85cm H |
| Construction & Features | 3 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | USB charger and type C |
Additional information
Additional information
| Weight | 123.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 28 × 27.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Espresso |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Rowan B5769 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Rowan Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Rowan Wood Queen Panel Bed Upholstered Footboard SU
Rowan Wood King Panel Bed Upholstered Headboard SU
Rowan Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Rowan B5769-64 Complete King Panel Bed
Rowan B5769-20 Drawer Dresser
Rowan B5769-65 Complete King Upholstered Panel Bed
Rowan Wood King Panel Bed Headboard KD
Rowan B5769-40 Landscape Mirror
Rowan B5769-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Rowan Wood King Panel Bed Footboard SU
Rowan B5769-13 Door Chest
Antique 2 Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Tribeca Nightstand
Michael Alan Showroom
Parota Nova 2 Drawer Nightstand
Balam 2 Drawer, Nightstand
Menton Nightstand
Michael Alan Showroom
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Michael Alan Showroom
Dovetail Night Stand – 754-227
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 30 × 26 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sun Bleached White |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Parota 2 Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Dorsey Two Drawer Usb-charging Nightstand In Granola
Menton Nightstand
Greer Three Drawer Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.