Rowan Wood King Panel Bed Upholstered Headboard SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | upholstery on headboard and footboard. |
| Construction & Features | metal caps on feet. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 154.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.63 × 82.75 × 58 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Espresso |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Rowan B5769 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Wood Cal.King Panel Upholstered Bed Rails SU
Rowan Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard SU
Rowan B5769-10 Drawer Chest
Rowan B5769-40 Landscape Mirror
Rowan B5769-54 Complete Queen Panel Bed
Rowan B5769-64 Complete King Panel Bed
Rowan B5769-65 Complete King Upholstered Panel Bed
Rowan B5769-01 Drawer Nightstand
Rowan Wood Queen Panel Bed Upholstered Footboard SU
Rowan Wood King Panel Bed Headboard KD
Rowan Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Rowan B5769-03 Door Nightstand
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.