Joanna Two Tone Kitchen Cart
Classic farmhouse styling updated for today’s dining. Turned legs and pilasters combine with cup pulls to create a look that is both new and vintage. The Joanna Server Cart is both stylish and functional with hooks for hanging, handles for towels and for use as a push bar and slatted bottom shelf for additional storage. A two-tone ivory and mocha finish complements many decors
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Classic farmhouse styling constructed of acacia veneers and hardwood solids | Yes |
|---|---|
| The Kitchen Cart has hooks for hanging organization, bottom shelf for storage. A push bar and casters make for easy mobility. | Yes |
| Two-tone ivory and mocha finish | Yes |
| Dimensions | 50.5 × 28.5 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | White |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Joanna |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dalia PUB TABLES 50507-38/24+90242
| Dimensions | 42 × 37.625 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | 24 Magnetite |
| Style | Glam |
| Collection | Dalia |
| Features | Leather |
Asterisk PUB TABLES 50548-36/69+90246
Lansing Tall Bar Cabinet
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 79 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
| Features | Storage |
Asterisk PUB TABLES 50548-36/69+90236
Allamar Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 48 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Allamar |
| Features | Storage |
Petal Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 48 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Petal |
| Features | Storage |
Dalia PUB TABLES 50507-38/24+90246
| Dimensions | 36 × 36 × 37.625 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | 24 Magnetite |
| Style | Glam |
| Collection | Dalia |
| Features | Leather |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.