Napa Server
Napa presents contemporary styling in a Server that adds display and space to any living area. This functional Server has a warm dusky cedar finish that is perfect for home environments. Two shelves for wine storage are accented with a glass top so you can show off your collection and the piece comes along with two additional drawers and two glass front doors for additional storage and display. The sleek modern lines are accented with a relaxed silhouette that allows it to be dressed up or down to your preference.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of mango and Asian hardwoods, mango veneers, and engineered hardwoods | Yes |
|---|---|
| Two glass doors, two drawers, and two shelves with removable bottle storage inserts | Yes |
| Glass top insert creates display opportunity for bottle storage | Yes |
| Glass doors allow for remote access, making the unit great as an entertainment unit as well | Yes |
| Anti-tip kit included | Yes |
| Dusky cedar finish | Yes |
| Product Size | 66 x 19 x 36 in |
| Dimensions | 19 × 66 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Napa |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Napa Side Chair, Sand
Napa Server, Sand
Napa Upholstered Side Chair
| Dimensions | 24 × 20 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Napa |
| Features | Fabric |
Napa 24″ Counter Stool
| Dimensions | 21 × 19 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Brown |
| Style | Modern Farmhouse |
| Collection | Napa |
| Features | Fabric |
Napa 108-inch Dining Table With 2/18-inch Leaves, Sand
Napa 24″ Counter Stool, Sand
Oslo Pantry Cabinet
Kali Iron Four Door Cabinet
Lennox Four-Door Sideboard
Lumina Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Lumina |
| Features | Storage |
Townsend Sideboard
Perrine Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Lansing Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 40 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
| Features | Storage |
Denver Solid Wood 4dr Cabinet – Distressed Gray/antique White
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.