Napa Server, Sand
Napa presents contemporary styling in a Server that adds display and space to any living area. This functional Server has a Weathered Sand finish that adds a touch of California Casual styling to any home environments. Felt lined drawers and adjustable shelves offer valuable storage with a beautiful look for any room.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of mango and Asian hardwoods, mango veneers, and engineered hardwoods | Yes |
|---|---|
| Two drawers and two four doors | Yes |
| Metal side drawer glides offer whisper-quiet drawer operation | Yes |
| Felt-lined top drawers protect silverware and other valuables | Yes |
| Two adjustable shelves | Yes |
| Concealed Euro-style door hardware gives Server a clean modern look | Yes |
| Anti-tip kit included | Yes |
| Oil-rubbed brass hardware finish | Yes |
| Weathered Sand finish | Yes |
| Product Size | 66 x 19 x 36 in |
| Dimensions | 19 × 66 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand |
| Style | Coastal Contemporary (California Casual) |
| Collection | Napa |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Napa Side Chair, Sand
Napa Server
| Dimensions | 19 × 66 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Napa |
| Features | Storage |
Napa 108-inch Dining Table With 2/18-inch Leaves, Sand
Napa 24″ Counter Stool, Sand
Napa Side Chair
| Dimensions | 23 × 19 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Brown |
| Style | Modern Farmhouse |
| Collection | Napa |
| Features | Fabric |
Napa 24″ Counter Stool
| Dimensions | 21 × 19 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Brown |
| Style | Modern Farmhouse |
| Collection | Napa |
| Features | Fabric |
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Foundations Buffet
Lennox Four-Door Sideboard
Foundations Buffet
| Dimensions | 20 × 58 × 32.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Shale, Linen and Brushed Stainless Steel |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Foundations |
| Features | Storage |
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Eden Server
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 36.25 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic |
| Collection | Eden |
| Features | Storage |
Bates Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 69 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Features | Storage |
Napa Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 72 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Napa |
| Features | Storage |
Oslo Pantry Cabinet
Finnley Four-Door Sideboard
Caspar Iron Four Door Cabinet
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.