Ryker D5013-42 Rectangular Counter Table
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Other
| table can be extended to 58″x42″x36″ with one butterfly leaf (16″/pc) | Yes |
|---|---|
| metal guides | Yes |
| 2 wood framed black glass doors | Yes |
| 1 adj. removable reversible wine storage wood shelf behind the doors | Yes |
| metal caps on feet | Yes |
| levelers | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 26 × 58 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nocturn Black and Coventry Grey and Fabric: Stellar Quicksand and PU: Pecos Black and Clear Glass and Black Glass and Clear Mirror and Aged Brass |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ryker D5013 |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Ryker D5013-24 Round Dining Table
Ryker D5013-15 Server
Ryker D5013-20 Rectangular Dining Table
Rectangular Counter Table Base
Ryker D5013-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
Rectangular Counter Table Top
Ryker D5013-08 Display Cabinet
Ryker D5013-83 Counter Chair w/Upholstered Seat and Back (2/ctn)
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Oslo Counter Table
| Dimensions | 7694 × 38 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Contemporary Dining Table with Self-Storing Leaf
| Dimensions | 92 × 40 × 30.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Contemporary |
Horizons Dining Table
MichaelAlan
Marquez Rectangular Counter Height Table
Michael Alan Showroom
Ezra TABLES 51512/52+91181
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-21 Trestle Dining Table
Symmetry Silver Dining Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 78 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Symmetry |
| Features | Power |
Gavin Dining Table
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Oslo Counter Table
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 38 × 36 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | WCT |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Bradley 60″ Round Dining Table
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.