Telluride Trestle Extension Counter Table
The Telluride Dining Collection is a bold and beautiful example of rustic style. Constructed from solid pine, it showcases the natural distressing of the wood, giving it an authentic and unique charm. Its spacious design is perfect for hosting meals and gatherings, providing ample room for family and friends to come together. Its durability and timeless design make it a practical and stylish choice for any home. The Telluride Dining Collection adds character and warmth to your dining room, creating a welcoming atmosphere for all occasions.
| Weight | 185.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 127 × 42 × 36 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gold |
| Detail Color | Telluride Gold |
| Style | Rustic |
| Collection | Telluride |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Telluride Server And Hutch
Telluride Trestle Extension Dining Table
Telluride Dining Chair (2/ctn)
Telluride Server
Telluride Server
Telluride Power Chairside Table
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 18 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gold |
| Detail Color | Telluride Gold |
| Style | Industrial |
| Collection | Telluride |
| Features | Power |
Telluride Bench
Telluride Double X-back Counter Stool (2/ctn)
Telluride Counter Bench
Telluride Double X-back Counter Stool (2/ctn)
Horizons Dining Table
Ezra TABLES 51512/52+91181
Troy Oak 89″ Dining Table
| Dimensions | 40 × 89 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Gavin Dining Table
Marquez Dining Table
Sunset D5783-42 Counter Table
Taos Dining Table
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Marquez Rectangular Counter Height Table
Oslo Counter Table
| Dimensions | 7694 × 38 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Sahara Rectangular Table
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 86.5 × 33 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.