Entertainment
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random matched Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Soft grey top accents the beautiful white case | Yes |
| Framed doors and end panels | Yes |
| Case is elevated off the floor to give it a light airy appearance | Yes |
| Custom designed hardware | Yes |
| Board and batten design on doors with an adjustable shelf behind | Yes |
| Drop down glass front storage cubbies, with black and white medallion insert to add visual interest | Yes |
| Interior wiring access and ventilation cutouts | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 71.50″W X 18.00″D X 32.00″H |
| Weight | 182.98 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 183 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 71.5 × 32 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
37240
Category: Entertainment Stands
Tags: Cloud/fog, Entertainment Stands, Riverside Furniture, Storage, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
5/0 Louver Footboard
Cora Landscape Mirror
4/6-5/0 Louver Headboard
Cora Round Dining Table
Cora Windsor Side Chair 2in
6/6 Panel Footboard
6/0-6/6 Louver Headboard
Cora Trestle Dining Table
6/6 Louver Footboard
Cora Chairside Table
Cora Dining Bench 1in
Cora 7-Drawer Dresser
Antibes Entertainment Credenza
Tempo Entertainment Credenza
Melange Mountgomery Four Door Credenza
Foundations Entertainment Credenza
Arcadia Entertainment Credenza
Prado Entertainment Credenza
Tribeca Entertainment Credenza
| Dimensions | 20.5 × 80.38 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Tadon and Barlow |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Fynn Blonde Display Cabinet
Rune Entertainment Credenza
Penrose Entertainment Credenza
Cosala 4 Doors & Shelves 93″ TV Stand w/ Dark Brown Finish
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.