Whiskey River 60″ Console
The Whiskey River Living Collection is constructed from birch veneer and select hardwoods and has a clean gunpowder gray finish. Two sizes of TV stands and four accents tables are available to meet your exact living room needs. Black metal bases, decorative nail head accents and metal wire baskets add character and function to this industrial styled collection.
Product Details
| Gunpowder Gray Finsih | Yes |
|---|---|
| Birch Veneer and Select Hardwoods | Yes |
| Full Extension drawer glides | Yes |
| Adjustable shelves behind both doors | Yes |
| Construction | Birch Veneer & Select Hardwood |
| Material | Wood and Wood Veneer |
| Product Dimensions | 60″W x 18″D x 30.125″H |
| Weight | 165 Lbs. |
| Cube | 26.9 |
| Style | Industrial |
| Warranty | Limited 1 Year |
| Finish | Gunpowder Grey |
| Collection | Whiskey River |
| Product Cube | 26.9 |
| Carton Weight | 165 |
| Product Weight | 138.6 |
| Color Code | GPG |
| Color Name | Gun Powder Gray |
| Carton Dimensions | 62.5″W x 21″D x 33.5″H |
| Weight | 165 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 30.125 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Gun Powder Gray |
| Style | Industrial |
| Collection | Whiskey River |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Whiskey River Sideboard
Whiskey River Slat Stool
Whiskey River End Table
Whiskey River Slat Chair
Whiskey River Sofa Table
Whiskey River Dining Table
Whiskey River Coffee Table
Whiskey River 70″ Console
Whiskey River Chairside Table
Whiskey River Kitchen Island
Whiskey River Slat Chair
Penrose Entertainment Credenza
Kintore Entertainment Credenza
Living Room 4 Doors Console IFD4221CNS
Stratum Entertainment Credenza
Tribeca Entertainment Credenza
| Dimensions | 20.5 × 80.38 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Tadon and Barlow |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Lunula Entertainment Credenza
| Dimensions | 21.38 × 86 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Flaxen |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Foundations Entertainment Credenza
Rune Entertainment Credenza
Linea Entertainment Credenza
Solaria Entertainment Credenza
Fynn Display Cabinet
Cosala 4 Doors & Shelves 93″ TV Stand w/ Dark Brown Finish
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.