Gramercy 2 Door Accent Cabinet
The Gramercy Collection is a unique and stylish addition to any home. Constructed with great attention to detail and a commitment to quality, it features a wire-brushed finish and metal hardware accents. However, it’s the chevron-pattern inlay that steals the show. The collection is available in various finishes and sizes, making it a versatile choice for any decor.
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 40 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Blanc |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gramercy 4 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Ceilby Accent Table
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 21.13 × 14 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in wire brushed black finish. Fluted base design. Coordinates with A4000601 and A4000602. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cormmet Accent Table
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 21 × 19.88 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid mango wood in dark brown finish and black finished metal. Oblong design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Cascade Nesting Tables
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Bronze |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Cascade |
| Features | Storage |
Reverie Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Rustic |
| Collection | Reverie |
| Features | Storage |
Jackson Pedestals
Nidra Accent Table
Zina Accent Table
Arlyn Etagere
Laguna Accent Table
Fontaine Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 38 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | French Country, Traditional |
| Collection | Fontaine |
| Features | Storage |
Ellis Etagere
| Dimensions | 16 × 44 × 82 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Jicama |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.