Griffith Park Sienna Credenza
The Sienna Credenza is a stunning blend of mid-century modern design and practical storage. Its light wood finish with dark graining creates a warm and inviting aesthetic. The combination of long steel handles and rounded metal pulls adds a touch of industrial chic, while the ample storage space makes it a functional and stylish addition to any room.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| 3 Drawers | Yes |
|---|---|
| 6 Doors | Yes |
| 3 Adjustable shelves | Yes |
| 1 Black felt lined silverware tray in center drawer only | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 20 × 80 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sienna |
| Style | Mid-Century |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Griffith Park Obsidian Console Table
Griffith Park Altitude Console Table
Griffith Park Sienna Upholstered Side Chair
Griffith Park Sienna Drawer Nightstand
| Dimensions | 18 × 30 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sienna |
| Style | Transitional |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Canyon Side Chair
| Dimensions | 23 × 21 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Canyon |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Fabric |
Griffith Park Griffith Park Round Dining Table
Griffith Park Sienna Dresser
| Dimensions | 19 × 72 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sienna |
| Style | Rustic |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Sienna Wood Back Side Chair
| Dimensions | 24 × 21 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sienna |
| Style | Transitional |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Fabric |
Ceilby Accent Table
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 21.13 × 14 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in wire brushed black finish. Fluted base design. Coordinates with A4000601 and A4000602. |
| Brand | Ashley Furniture |
Fontaine Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 38 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | French Country, Traditional |
| Collection | Fontaine |
| Features | Storage |
Lanita Accent Table
Laguna Accent Table
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Jackson Pedestals
Zina Accent Table
Kaley Etagere
Ladgate Accent Table
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 21.88 × 16.25 in |
| Color | Black/Natural, Brown, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of metal in black finish and solid wood in natural finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kiara Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Glam/Luxe, Traditional |
| Collection | Kiara |
| Features | Storage |
Wimshaw Accent Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24.13 × 12 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in a medium brown finish and black finished metal. C-table design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Stratton Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.