Westport Tall Cabinet
“Refined and dramatic, the Westport Tall Display Cabinet brings bold sophistication to any room. Glass-paneled doors showcase your favorite pieces, while textured drawer fronts and classic molding offer a tailored finish. From dining essentials to curated collections, this cabinet blends smart storage with standout style.”
Features
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 17 × 38 × 72 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Blue |
| Detail Color | Navy |
| Style | Transitional |
| Collection | Westport |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Westport Ladderback (2/ctn)
Westport Dowelback Chair (2/ctn-kd)
Westport Leg Chair Side Table
Westport Castered Leg Coffee Table
| Dimensions | 26 × 50 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Style | Coastal Transitional |
| Collection | Westport |
| Features | Storage |
Westport Cabinet Power Chair Side Table
| Dimensions | 16 × 22 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Green |
| Detail Color | White: 2545-6 Navy: 2546-6 Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Westport |
| Features | Power |
Westport Tall Cabinet
| Dimensions | 17 × 38 × 72 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Westport White |
| Style | Transitional |
| Collection | Westport |
| Features | Storage |
Westport Leg Chair Side Table
Westport Ladderback (2/ctn)
Cormmet Accent Table
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 21 × 19.88 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid mango wood in dark brown finish and black finished metal. Oblong design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Laguna Accent Table
Claudia Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Claudia |
| Features | Storage |
Fontaine Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 38 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | French Country, Traditional |
| Collection | Fontaine |
| Features | Storage |
Lanita Accent Table
Stratton White Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Kiara Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Glam/Luxe, Traditional |
| Collection | Kiara |
| Features | Storage |
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Ceilby Accent Table
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 21.13 × 14 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in wire brushed black finish. Fluted base design. Coordinates with A4000601 and A4000602. |
| Brand | Ashley Furniture |
Astral Plains 3 Door Accent Cabinet
Solaria Accent Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.