Westport Castered Leg Coffee Table
“Bright, charming, and refreshingly functional, the Westport Occasional Collection blends coastal character with clean, timeless appeal. Crisp finishes, turned legs, and grooved drawer fronts create a relaxed elegance, while thoughtful storage and versatile designs make this collection as practical as it is stylish. Whether anchoring a living room or adding a finishing touch to your space, Westport offers effortless polish in every piece.”
Features
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 26 × 50 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Style | Coastal Transitional |
| Collection | Westport |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Westport Ladderback (2/ctn)
Westport 48″ Round To Oval Table
Westport Dowelback Chair (2/ctn-kd)
Westport Tall Cabinet
| Dimensions | 17 × 38 × 72 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Westport White |
| Style | Transitional |
| Collection | Westport |
| Features | Storage |
Westport 72″ Rectangle Extension Table
Westport Cabinet Power Chair Side Table
| Dimensions | 16 × 22 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Westport White |
| Style | Transitional |
| Collection | Westport |
| Features | Power |
Westport Tall Cabinet
| Dimensions | 17 × 38 × 72 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Blue |
| Detail Color | Navy |
| Style | Transitional |
| Collection | Westport |
| Features | Storage |
Westport Ladderback (2/ctn)
Westport Leg Chair Side Table
Mercer Cocktail Table
Dakota Round Coffee Table
Allan Round Coffee Table
Chicago Coffee Table
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Santa Fe Coffee Table
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.