Paonia 6′ x 9′
Description
Description
This hand tufted rug features geometric patterns with linear details in ivory and gray wool in a medium cut pile.
Additional information
Additional information
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Paonia |
| Rug Size | 6′ X 9′ |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Paonia 9′ x 12′
Paonia 18″ x 18″
Paonia 8′ x 10′
Michael Alan Showroom
Elaning 5′ x 7′ Rug
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 0.38 × 63.63 in |
| Color | Black/Gray/Cream, Brown, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, abstract design in cream, gray, black and gold. 9mm pile. Polyester, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Rug Size | 5′ x 7′ |
Highland 10 X 14 Rug
Dakota 8 X 10 Rug
Alton 8 X 10 Rug
Randall 10 X 14 Rug
Alton 9 X 12 Rug
Hale 10 X 14 Rug
Hale 8 X 10 Rug
Pratt 10 X 14 Rug
Dakota 9 X 12 Rug
Winston 8 X 10 Rug
Sherman 8 X 10 Rug
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.