Commerce & Market Chiseling Cocktail Table
Tactile and touch-worthy, the intriguing Chiseling Cocktail Table has a chiseled carved motif on the exterior. Crafted of Mango Solids, it has a transparent black wood finish to reveal color and grain variances. The 38 x 38 square shape makes it an ideal size for a cocktail table.
Product Details
| Carton Height | 21.00 |
|---|---|
| Carton Length | 42.00 |
| Carton Weight | 118.16 |
| Carton Width | 42.00 |
| Depth | 38.00 |
| Distressing | No |
| Height | 18.00 |
| Material Description | Mango Solids |
| Style | Casual |
| Width | 38.00 |
| Weight | 98.87 |
| Image Role Data | {“7228_80150_151_99_85078_99_room”:[“Room Image 1″],”7228_80150_151_99_85078_99_room2”:[“Room Image 2″],”7228_80151_99_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_80151_99_straight_silo” |
| Weight | 98.87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 18 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Commerce & Market Carved Stump Side Table
Commerce and Market Knobby 3-Drawer Accent Chest
Commerce & Market Open Space Entertainment Console
Commerce & Market Metropolitan End Table
Commerce & Market Kubrick Console Table
Commerce and Market Amelia Round Cocktail Table
Commerce & Market Layers Credenza
Commerce & Market Accent Table
Commerce & Market Carved Round Cocktail Table
Commerce & Market Console Table
Commerce & Market Console Table
Commerce & Market Spot Table
Stowe Coffee Table
Darlington Cocktail Table
Brooklyn Cocktail Table
Amner Coffee Table
Mezquite Wooden Cocktail Table
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Balam Cocktail Table
Zurich Coffee Table
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.