Cora Small Cocktail Table
Description
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random matched Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Soft grey top accents the beautiful white table | Yes |
| Framed drawers | Yes |
| Table is elevated off the floor to give it a light airy appearance | Yes |
| Custom designed hardware | Yes |
| Patterned drawer bottoms | Yes |
| Fixed bottom shelf | Yes |
| Casters for convenient mobility | Yes |
| Two drawers are constructed with dovetail joinery and ball-bearing extensions guides | Yes |
| Dimensions | 36.00″W X 24.00″D X 18.00″H |
| Weight | 72.75 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 72.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
37203
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cloud/fog, Cocktail & Coffee Tables, Riverside Furniture, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Cora Armoire
6/6 Louver Footboard
6/0-6/6 Panel Headboard
5/0 Louver Footboard
Cora 1-Drawer Nightstand
| Weight | 46.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 20 × 28.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
| Features | Power |
Cora Windsor Side Chair 2in
6/0-6/6 Louver Headboard
Cora Landscape Mirror
Cora 5-Drawer Chest
Cora Large Cocktail Table
Cora Server
| Weight | 201.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 55.75 × 40 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
| Features | Storage |
Balam Cocktail Table
Atlas Coffee Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Michael Alan Showroom
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Mezquite Wooden Cocktail Table
Zurich Coffee Table
Amner Coffee Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Mercer Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.