Urban Icon Round Coffee Table
Description
Description
Urban Icon is a collection that combines modern accents with traditional looks and tempered glass tabletop inserts. This cocktail table features a shelf for open storage or display and casters.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Additional information
Additional information
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 19 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
2002-2
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Jofran, Merlot, Storage
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Urban Icon Round Dining Table
Urban Icon Chairside Table
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Icon Slotback Chair (2/ctn)
Urban Icon Upholstered Bench
Urban Icon 4pc Sofa Console
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 66 × 18 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | UI Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Power |
Urban Icon Extension Dining Table
Urban Icon 4pc Sofa Console
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 66 × 18 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | UI White |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Power |
Urban Icon Round Dining Table
Urban Icon End Table
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | UI White |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Nature Round Coffee Table
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 18 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Nature Round Chairside Table
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 21 × 26 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Icon Round Dining Table
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Stowe Coffee Table
Michael Alan Showroom
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Allan Round Coffee Table
Balam Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Amner Coffee Table
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.