Weekender Coastal Living Home Collection Hermosa End Table
Description
Description
Product Details
| White Sand finish | Yes |
|---|---|
| Plastic glides | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 21 × 21 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Counter Chair
| Dimensions | 25 × 23 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed Queen
Weekender Coastal Living Home Collection St Kitts Accent Table
Weekender Coastal Living Home Collection Vineyard Haven Console
Weekender Coastal Living Home Collection Longboat Counter Chair
| Dimensions | 22 × 22 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Split Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed King
Weekender Coastal Living Home Collection Jupiter Bar Cart
| Dimensions | 20 × 38 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Swivel |
Weekender Coastal Living Home Collection Saugatuck Nightstand
Weekender Coastal Living Home Collection Sandbar Console Stool
| Dimensions | 18 × 18 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Captiva Credenza
| Dimensions | 18 × 85 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Power |
Weekender Coastal Living Home Collection Hermosa Cocktail Table
Weekender Coastal Living Home Collection Mackinaw Round Dining Table
Amner Side Table
Michael Alan Showroom
Mercer End Table
Michael Alan Showroom
Brennon End Table
Michael Alan Showroom
Lilo Drum Accent Table
| Dimensions | 14 × 14 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Marstream End Table
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 23 × 24 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dartmouth T4904-03 End Table
Escape Round End Table With Shelf
Balam End Table
Sahara End Table
Occasional Tables
Michael Alan Showroom
Pinebrook T1755-03 Rectangular End Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.