Westwood End Table
Bring modern elegance into your home with the Westwood End Table. Featuring a rectangle shape, open storage space, and a removable tray in the bottom, this table is perfect for contemporary living rooms. The Polished Limestone finish on quartered oak veneers adds a soft, luxurious touch, while the minimalist design ensures versatility and timeless appeal.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Carton Height | 33.25 |
|---|---|
| Carton Length | 27.75 |
| Carton Weight | 71.21 |
| Carton Width | 31.50 |
| Consolidated Warehouses | Vietnam Consolidated Warehouse |
| Depth | 28.00 |
| Height | 24.00 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Oak Veneers |
| Shelf Opening | 21W x 28D x 19.375H |
| Style | Modern/Contemporary |
| Top Coat Material | Butyrate lacquer |
| Width | 24.00 |
| Weight | 60.53 |
| Image Role Data | {“SS608_PHZL3_093___6133_80110_80___6133_80113_80”:[“Room Image 1″],”6133_80113_80_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”6133_80113_80_silo1″:[“Silo Image 2″,”Silo – 3/4 Angle 2”],”613 |
| Weight | 60.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 24 × 24 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Westwood |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Westwood Three-Drawer Nightstand
Westwood Rectangle Cocktail Table
Westwood Accent Table
Casual Dining Westwood Round Dining Table Stone Top
Casual Dining Westwood Round Dining Table Base
Westwood Buffet
Westwood Queen Upholstered Storage Bed
Westwood End Table
Westwood Console Table
Westwood Six-Drawer Dresser
Westwood Credenza
Westwood Square Cocktail Table
Allan Round End Table
Stowe End Table
Sandy 20″ Drum Accent Table
| Dimensions | 20 × 20 × 18.5 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Mango Black Wood Side Table
| Dimensions | 14 × 14 × 18 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Amner Side Table
Brynn Accent Table
Dartmouth T4904-03 End Table
Occasional Tables
Occasional Tables
Pinebrook T1755-04 Rectangular End Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.