Kinsley Wood Queen Panel Bed Storage Footboard SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slat roll for storage footboard. |
| Construction & Features | storage footboard w/2 drawers. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 62.75 × 20 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Black Heron and Oslo Pewter Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Kinsley B5890 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5890-54SF
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Black Heron and Oslo Pewter Fabric, Gray, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kinsley B5890-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Kinsley Wood King Panel Bed Storage Footboard SU
Kinsley B5890-13 Door Chest
Kinsley Wood King Panel Bed Upholstered Footboard SU
Kinsley B5890-01 Drawer Nightstand
Kinsley B5890-42 Portrait Mirror
Kinsley B5890-74 Complete Cal.King Panel Bed
Kinsley Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard SU
Kinsley B5890-30 Armoire
Kinsley Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Kinsley Wood King Panel Bed Headboard KD
Kinsley B5890-64A Complete King Panel Storage Bed
| Dimensions | 91.5 × 78.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Black Heron, Oslo Pewter Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Kinsley B5890 |
| Features | Storage |
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.