Kinsley B5890-74 Complete Cal.King Panel Bed
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 78.75″W x 95.5″D x 56″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 200.03cm W x 242.57cm D x 142.24cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 95.5 × 78.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Black Heron, Oslo Pewter Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Kinsley B5890 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kinsley B5890-54 Complete Queen Panel Bed
Kinsley B5890-30 Armoire
Kinsley Wood Queen/King Panel Bed Upholstered Rails SU
Kinsley Wood Queen Panel Bed Upholstered Footboard SU
Cal.King Panel Bed Upholstered Rails
Kinsley B5890-74A Complete Cal.King Panel Storage Bed
| Dimensions | 95.5 × 78.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Black Heron, Oslo Pewter Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Kinsley B5890 |
| Features | Storage |
Kinsley B5890-42 Portrait Mirror
Kinsley Wood King Panel Bed Upholstered Footboard SU
Kinsley Wood Queen Panel Bed Storage Footboard SU
Kinsley B5890-65 Complete King Upholstered Panel Bed
Kinsley Wood King Panel Bed Footboard SU
Kinsley B5890-54A Complete Queen Panel Storage Bed
| Dimensions | 91.5 × 62.75 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Black Heron, Oslo Pewter Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Kinsley B5890 |
| Features | Storage |
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Antique Multicolor, King Bed – Antique
Bedroom Ridge Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Foundations Upholstered Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Michael Alan Showroom
Parota Platform Bed
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Sundance King Panel Bed
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.